Bez poślizgu na Pabianicach

Łatwej przeprawy w niedzielny wieczór nie miały koszykarki Tęczy Leszno. Nasz zespół mimo początkowych problemów zainkasował dwa oczka w starciu z Grot TomiQ Pabianice zwyciężając 79:70.

Pięciu minut potrzebowały nasze zawodniczki, aby na dobre wejść w niedzielny mecz. W tym czasie pabianiczanki miały już na swoim koncie osiem punktów. Miejscowe co prawda zdołały doprowadzić do remisu, jednak to przyjezdne po pierwszej części prowadziły 19:12. Taki wynik oznaczał, że podopieczne Jędrzeja Jankowiaka musiały mocniej przepracować drugą kwartę. Sztuka ta udała się tylko w połowie. Skuteczność leszczynianek wzrosła, jednak odrabianie strat trzeba było zostawić na III i IV kwartę, ponieważ drugie 10 minut zakończyło się remisem po 20.

Przełamanie z prawdziwego zdarzenia w szeregach Tęczy nastąpiło dopiero pod koniec drugiej połowy. Trójki Julii Tyszkiewicz i Karoliny Budeń, a także trafienie za dwa Magdaleny Pisery sprawiły, że po raz pierwszy w tym spotkaniu o punkt z przodu były miejscowe. O zwycięstwie Tęczy zadecydowała ostatnia kwarta, a właściwie jej końcówka. Pierwsze pięć minut to klasyczna wymiana ciosów z obu stron, przez co na tablicy wyników widniał remis 62:62. Ostatnie fragmenty to już jednak popis leszczynianek, a dokładniej Aleksandry Pietraszek, która dziesięcioma punktami z rzędu przypieczętowała wygraną Tęczy 79:70.

Punkty dla Tęczy zdobywały: Aleksandra Pietraszek 26, Julia Tyszkiewicz 22, Pisera 17, Hołtyn 9, Budeń 5

Tęcza Leszno 79:70 Grot TomiQ Pabianice (12:19, 20:20, 24:16, 23:15)