Bez pomysłu i polotu

Skromnym zwycięstwem 1:0 Stainer Polonii Leszno nad MTS Pawłowice zakończył się ostatni sparing przed rozgrywkami IV ligi. Jedyną bramkę zdobył Kacper Brodziak.

Piąty z kolei sprawdzian do najłatwiejszych nie należał. Choć nasza drużyna posiadała optyczną przewagę, to przez długi czas nie mogła przebić się przez dobrze broniący zespół A-klasy.

Poloniści mogli objąć prowadzenie już na samym początku, ale marnowali dwie stuprocentowe okazje. Pod koniec pierwszej odsłony obie ekipy miały po jednej wybornej sytuacji na trafienie, lecz żadnemu z zawodników nie udało się zachować zimnej krwi w polu karnym. Druga część nie opiewała w zbyt wiele akcji zaczepnych. Gospodarze wymieniali piłkę na połowie rywala, co kompletnie nie przynosiło efektu. Gra się nie kleiła, brakowało pomysłu i przysłowiowego ostatniego podania. Dopiero w 81 minucie gola ustrzelił Kacper Brodziak, jak się później okazało zwycięskiego dla biało-czerwonych.

Oby podopieczni Jędrzeja Kędziory szybko wyciągnęli wnioski z tego test-meczu, ponieważ już w sobotę 10 sierpnia czeka ich pierwsze spotkanie o punkty. Leszczynianie zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Pierwszy gwizdek rozbrzmi o godzinie 11:00.