Aleksandra Brambor: Brakowało trochę koncentracji

Swoich najwierniejszych kibiców nie zawiodły koszykarki Tęczy Leszno. Podopieczne Jędrzeja Jankowiaka mimo słabszej drugiej części spotkania pokonały Olimpię Wodzisław Śląski 63:56.

Miejscowe dobrze rozpoczęły spotkanie. Po pierwszej kwarcie prowadziły 26:21. Swoją przewagę powiększyły w kolejnych dziesięciu minutach, dzięki czemu na przerwę obydwa zespoły schodził przy 14-punktowym prowadzeniu leszczynianek. Za odrabianie strat wodzisławianki zabrały się w drugiej połowie. Prawdziwa nerwówka zaczęła się jednak na nieco ponad minutę przed końcową syreną. Po rzucie Agaty Majki przewaga naszej drużyny stopniała do zaledwie czterech oczek. – Spodziewałyśmy się lepszego spotkania w naszym wykonaniu. W drugiej połowie nie byłyśmy tak skuteczne jak na początku meczu. Dziewczyny z Wodzisława po przerwie wróciły do gry bardziej zmobilizowane. Nam natomiast brakowało trochę koncentracji. Cieszymy się jednak ze zwycięstwa i z dwóch punktów, które ostatecznie lądują na naszym koncie – mówiła tuż po spotkaniu Aleksandra Brambor.

Niedzielną potyczkę śmiało można było nazwać rewanżem za zeszłoroczną batalię w fazie play-out. Wtedy minimalnie lepsze okazały się koszykarki Olimpii, które wygrały decydujące spotkanie w hali Trapez różnicą jednego punktu. – Bardzo chciałyśmy się zrewanżować drużynie Olimpii za tamto spotkanie. Gdzieś w głowie miałyśmy chęć pokazania przeciwniczkom, że to my jesteśmy lepsze, a tamten mecz był tylko wypadkiem przy pracy – stwierdziła rzucająca.

Tęcza w dwóch ostatnich kolejkach odniosła komplet zwycięstw stawiając kolejny krok w stronę fazy play-off. Już w najbliższą niedzielę leszczynianki ponownie staną przed szansą poprawienia swojego bilansu punktowego. We własnej hali podejmować będą Chrobry Basket Głuchołazy. – Mogę zagwarantować, że damy z siebie wszystko w każdym spotkaniu. Liczymy na to, że w drugiej rundzie tych zwycięstw będzie jeszcze więcej. Mecze, które teraz minimalnie przegrałyśmy będziemy grać u siebie. Na pewno łatwiej będzie osiągnąć korzystny rezultat przy wsparciu kibiców, których gorąco zachęcamy do przychodzenia na nasze mecze – dodała 19-letnia wychowanka Tęczy.