Adamkiewicz trzeci w prestiżowym Tatra Road Race

Adam Adamkiewicz z Real 64-sto Leszno zajął trzecie miejsce w prestiżowym i niezwykle wymagającym wyścigu Tatra Road Race.

Tatra Road Race jest najtrudniejszym wyścigiem szosowym dla amatorów. Każdy kto podejmuje wyzwanie i staje na starcie, przez długi czas wspomina jak było ciężko i pięknie.

Do pokonania były 123 kilometry w poziomie oraz 3270 metrów przewyższeń. Na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Tomana, który zwyciężył z przewagą prawie 3 minut nad Damianem Bartoszkiem i 4 minut nad kolarzem leszczyńskiego Real 64-sto.

Adamkiewicz zajął trzecie miejsce w klasyfikacji Open i zwyciężył w swojej kategorii wiekowej. Na trasie ulokowane zostały premie specjalne, a w klasyfikacji górskiej leszczyński zawodnik zajął drugie miejsce.